fbpx
 

Moje služby

Jsem tu, abych naslouchala Vašim potřebám, otázkám a přáním, pomohla rozptýlit Vaše obavy, aby příchod Vašeho dítěte na svět proběhl co nejvíce v souladu s Vašimi představami. Bude mi ctí provést Vás i Vašeho partnera tímto nádherným obdobím.

Co Vám mohu nabídnout :

Podpora v těhotenství a při porodu

dula4u.cz
  • Nabízím psychickou, fyzickou a emocionální podporu ve vašem těhotenství i v průběhu celého porodu.
  • Ráda Vás doprovodím k porodu v porodnici i v domácím prostředí.
  • Podpořím Vás a vaše mateřské kompetence.
  • Pomohu s přípravou porodního plánu či porodních přání.

Podpora v šestinedělí

  • Podpořím Vaši rodinu a vaše rodičovské kompetence v šestinedělí.
  • Nabízím laktační poradenství a podporu při kojení vašeho miminka.

Masáže miminek

  • Ráda Vás naučím jak masírovat vaše miminko. Dotek je bránou do duše a tato jemná doteková technika prohlubuje vzájemnou láskyplnou vazbu mezi rodičem a dítětem. Podrobnější informace o masážích dětí a kojenců najdete ZDE.

Vázání šátků

  • Naučím Vás jak na vázání šátků v souladu se zásadami zdravého nošení dětí nebo podpořím v otázkách kontaktní výchovy.

Kdo je dula? Dula je slovo pocházející z řečtiny, které se dnes používá pro speciálně vyškolenou ženu, která nabí­zí­ oporu rodí­cí­ matce a její­ rodině. Poskytuje­ jí zejména emocionální­ podporu v těhotenství­, během porodu a v šestinedělí­. Dula rodiče doprovází­ na jejich cestě a pomáhá jim naplnit jejich představy o porodu. Pomáhá vytvořit takovou atmosféru při porodu, kdy se žena cí­tí­ bezpečně, může se uvolnit a plně se soustředit na samotný porod. Zná rodičku i její­ přání­ a představy týkají­cí­ se porodu a může jí­ proto poskytnout specifický druh podpory. Snaží­ se ženě pomoci projí­t porodní­ zkušeností­ tak, aby její­ zážitek byl co možná nejlepší­. Dula posiluje sebedůvěru ženy a snižuje svou pří­tomností­ strach a napětí­. Dula chápe a respektuje fyziologii porodu i emocionální­ potřeby rodí­cí­ ženy. Uznává porod jako jeden z klí­čových okamžiků životě ženy. Uvědomuje si, že způsob, jakým žena a dí­tě porod prožijí­, je pro oba velmi zásadní­ a důležitý v mnoha rovinách. Dula neposkytuje zdravotnické služby. Doplňuje práci lékařů a porodní­ch asistentek, avšak nezasahuje do jejich kompetencí­.

Bonjour, je m’appelle Lenka, je suis doula, maman de trois enfants et je serai heureuse de vous accompagner lors de votre accouchement et vous soutenir dès votre grossesse jusqu’à la période postnatale. Je suis prête à écouter vos désirs, questions et besoins et à vous suivre dans vos choix. Je vous propose un accompagnement dans la continuité, une relation de confiance, de complicité et d’intimité de femme à femme.